Delivery Information

Nelere Dikkat Etmeliyim ?
Ürünlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak elinize ulaşması için siparişinizi vermeden önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.
 
Sipariş anında mal bedeli kredi kartınıza provize edilir, ancak mal kargoya verildikten sonra kartınızdan çekim işlemi gerçekleşir. Kargo yola çıkana kadar kartınızdan çekim işlemi yapılmaz.
 
Stoklarda bulununan ürünler 2-4 gün içerisinde kargoya verilecektir. Kargoya teslimini takiben 1-3 gün içerisinde ürün elinize ulaşacaktır.
 
13:00'a kadar verilen siparişler aynı gün, 13:00'dan sonra ki siparişler ertesi gün işleme alınır. Haftasonu, bayram, resmi tatillerde verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır.
 
Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda müşteri hizmetlerinden destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : regülatör, dalış bilgisayarı, yazılım, elbise vb. ) 
 
Ön Sipariş 
Sitemizdeki ürünler ön sipariş ile satılmaktadır. Seçtiğiniz ürün  henüz stokta yok ve bir gelecek tarih belirtimiş ise siparişinizin gönderilmesi için bu ürünün stoğa girmesi beklenecektir.
 
Bir ürün sitemizde sergileniyorsa bu çoğunlukla ürün elimizde veya tedarikçi firmalarda mevcuttur demektir, ancak buna rağmen aniden tükenen ürünler olabilmektedir. Eğer ürünün temini 30 gününden uzun sürecek ise sizinle üyelik bilgilerinizde verdiğiniz e-posta yada telefon ile irtibata geçilecektir. 


 
Teslimat ve Fatura Adresleri
Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir.
Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.
Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız.
 
 
Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım? 
 
Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları,Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ürün teslimatı yapılamamaktadir yada extra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir. 
 
Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ? 
 
Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Bu bilgi e-maili yardımı ile, ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu öğrenebilmektesiniz. Ayrıca sitemize üyelik bilgilerinizi girdiğinizde, hesap yönetimi sayfasındaki sipariş takibi linkinden sevkiyatları görebilirsiniz.
 
Siparişim darbeli, kırık geldi ne yapmalıyım ?
DalisMagazasi.com’un satışını yapmakta olduğu ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Fakat niteliği itibariyle hassas ürünler, kargo sürecinden, kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler ;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Sadece dış pakette hasar kontrolü değil, kargo görevlisi ayrılmadan önce kutuyu açıp ürünün kutu içinden de hasarsız çıktığını tespit etmeniz gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “ Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır. “ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim ve iadesi mümkün olamayacağı gibi, garanti sürecinde  de kullanıcı hatası olarak değerlendirilecektir. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.  Tutanak tutulmadan teslim aldığınız ürünlerin size tam, eksiksiz ve sağlam çalışır vaziyette teslim edildiği kabul etmiş olacaksınızdır.
(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. ) 

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir. 
ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. Örneğin ; Aras Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine Aras Kargo ile yapmalısınız, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır. 
Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım? 
Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. 
Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. 
Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. 
Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. 
Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zmanda kargo firmasının bulması veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.